Potřetí z Říma

Tak jsem tu zase a mám pár dalších postřehů. Začnu vtipem, který mi poslal šprýmař Václav Klement. Možná ten vtip znáte, jmenuje se “Moudrý farář…!”
Dobrovolné příspěvky do kostelní pokladničky velmi poklesly a tak se
pan farář odhodlal k ráznému opatření. Po kázání vyhlásil:
“Bratři a sestry, dělám to velmi nerad,… ale nemám jiné řešení. Je
totiž mezi námi muž, který má hříšný poměr s manželkou jednoho našeho církevníka… Proto jak se v kostelní pokladničce na milodary do večera neobjeví 500 korun, zveřejním jeho jméno!”
Když po mši farář počítal peníze v pokladničce, našel tam 25
pětistovek a jednu dvoustovku s připnutým lístkem:
“Pro lásku boží, otče, počkejte mi do večera, ty tři stovky někde
seženu”.

Pokud jde o nás kurz, dnes jsme dokončili více než týdenní blok o antropogii, zítra nás čeká mše sv. u hrobu Jana Pavla II. v bazilice sv. Petra a od pondělí týden misiologie. Takže to bude o misiích už víc z ryze křesťanského pohledu, dosud to bylo spíš z obecně lidského a kulturního.

Toto je naše sestava. Ona se ale pořád trochu mění, přijelo ještě pár nových misionářů a pár jich zase už muselo odjet, takže ta fotka, kterou vidíte, není už úplně aktuální. Ale zatím je to jediná společná fotka. Dneska večer máme něco jako besídku nebo kulturní večírek, takže třeba se urodí něco aktuálnějšího.

Spolu s bratry z Polska míváme besídku samozřejmě častěji, takovou soukromější, ale občas se přidá i někdo další. Tyhle záběry jsou ze čtvrteční besídky:

V horní řadě zleva jsou Poláci: Robert (Maďarsko), Wojciech (Rakousko), Damian (Irsko), dole vedle mě Max (Kongo – Brazílie) a Thankachan neboli Joseph (Indie-Kerala – Indie-Dillí).

Tady se k nám přidal ještě Steven (Keňa – Azerbajdžán). Pivo jsme měli polský a belgický, no, nic moc… Radši jsem si dal italské vino rosso – Sangiovese. Je pravda, že někteří pak byli ráno na přednášce trochu znavení. Jo, příprava na život misionáře je totiž pěkná dřina…

Na téhle poslední fotce jsme já a Truong s naším budoucím utrailským ředitelem Francisem Alencherrym. Je to takový ranař, byl se tu na nás na skok podívat, protože předtím, než jel do Bangladéše, podobné misionářské kurzy sám taky organizoval. Byl totiž předchůdcem Václava Klementa jako hlavní rádce pro salesiánské misie. Je původem z Indické Keraly (jihozápad) a byl pak nějakou dobu provinciálem v Kalkatě.

Pro zajímavost posílám ještě přehled rozdělení náboženství ve světě – podle toho, jaké náboženství v té které zemi převládá.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s